Jahilaskmine

Jahilaskmine on spordiala, kus jahisportrelvadest lastakse lendavaid savitaldrikuid või liikuvaid suuruluki siluette. Rahvasuus on savitaldrikute laskmist kutsutud ka pigituvi laskmiseks kuna see väljend tuleneb inglise keelsest terminist clay pigeon shooting. Jahilaskmisega simuleeritakse sisuliselt linnujahti, kuna märgid lendavad väga erinevatel kaugustel ja kõrgustel. Paljud laskurid harjutavad enne linnujahile minekut oma laskmisoskust lendavate märkide laskmisega. Samas on laskureid, kes tegelevad selle alaga puht sportlikul eesmärgil. Kuna ala on huvitav ja konti ei murra, siis üha rohkem tuleb juurde neid huvilisi, kes soovivad jahilaskmisega tegeleda ka muul ajal kui ainult jaht. Seda enam, et põhivarustus jahipüssi näol on juba olemas.

Lendavate savitaldrikute laskmiseks kasutatakse 12 kaliibriseid sileraudseid jahisportrelvi, mis omakorda võivad olla kas kaheraudsed jahipüssid või üheraudsed poolautomaat jahirelvad. Laskemoonana kasutatakse 24 – 28 grammise haavlilaenguga padruneid. Haavlite lubatud läbimõõt on 2,0-2,5 mm. Märkidena kasutatakse lendavaid ja veerevaid enamuselt ornazi värvi 110 mm läbimõõduga savitaldrikuid.

Jahihooajaks valmistumisel on oluline harjutada ka liikuva suuruluki silueti laskmist. Liikuva silueti laskmine toimub enamasti 35 – 50 meetri kauguselt selleks ette nähtud laskerajal ning seda võib teha nii sileraudsest jahipüssist kui ka vintraudsest relvast. Nii nagu savitaldrikute harjutamiselgi harrastakse liikuvate siluettide laskmist sportlikul eesmärgil. Sellisel juhul toimub see spetsiaalses lasketiirus.

Kõik, kellele asi huvi pakub on oodatud seda huvitavat ala proovima. Pakume jahilaskmise treeningute juhendamist ja jahilaskmise ürituste läbiviimist, tulles teile sobivasse asukohta. Kokkuleppe asukohaga (turismitalu või spordirajatis) ohutu laskmisürituse läbiviimiseks korraldame meie koos vajalike lubadega.