Jahilaskmine algajale ja jahimeheks valmistujale.

Laskmine_11Jahilaskmisega saab alustada alates vanusest 15 kasvõi vanuseni 70 välja ning see ei ole sugugi mõeldud ainult meeste jaoks. Oluline on, et oled füüsiliselt piisavalt tugev, et hoida käes 3,5 kg raskust jahirelva ning ei karda pauku ega relvi üldiselt. Sealjuures saavad jahilaskmisega tegelda ka ratastoolis olevad inimesed. Sul ei pea olema eelnevaid teadmisi ega oskusi, sest seda kõike õpetab Sulle instruktor. Relva saate meie käest rentida ning laskeinstruktori juhendamisel saab alustada ala harjutamist.

Alguses õpetab laskeinstruktor kuidas jahipüssi käsitsetakse, kuidas püss õlga pannakse, kuidas toimub laskmise ajal liikumine. Kuna tegu on lendavate märkidega, siis on sihtimisel hästi oluline sujuv liikumine. Märgid, mida alguses lastakse on lihtsa lennutrajektooriga, enamasti eemalduvad märgid.

Jahimeeste kursustel osalejatele pakume laskmistreeninguid mis aitavad sooritada kursuste kooli- kui ka riiklikuid laskeeksameid.  Selleks on üles seatud analoogsed lennutrajektooridega rajad ja kasutatakse analoogseid relvi ja varustust nagu eksamitelgi nõutakse. Samas võtame ka vastu jahimeeste kursuste riiklikke laskeeksameid ja väljastame nõutud tulemuste protokollid Eesti Jahimeeste Seltsile.

Peale esimesi treeninguid saab jahilaskespordiga tutvust teha nn Compak-rajal, mille moodustavad max 6 märgiheitemasinat ja max 5 laskekohta. Laskekohad asuvad ühel joonel üksteisest 3-5m kaugusel. Rajal on tavaliselt üks masin, mis heidab märgi vasakult paremale, teine paremalt vasakule ja üks eemalduv märk. Lisaks paigutatakse rajale erimärke heitvad masinad. Näiteks suveperioodil on võimalik lasta Rabbit ehk jänese nimelist märki, mis veereb mööda maad.

Kui Sul on huvi tegeleda millegi eripärasega või kui Sa oled küll jahimees, aga laskespordiga ei tegele, siis võta meiega ühendust ja broneeri harjutamise tund juba täna.